پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
رئیس اداره ایمنی و حریم اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان خبر داد :


​اجرای 9طرح و اقدام ایمنی برای افزایش ایمنی تردد در جاده های جنوب استان کرمان

تاریخ انتشار: 1399/06/16

ااجرای 9طرح و اقدام راهداری  برای افزایش ایمنی تردد در جاده های جنوب استان کرمان

رئیس اداره ایمنی و حریم اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان گفت: ایجاد ایمنی تردد در جاده ها یکی از وظایف این مجموعه است که با توجه به مقدورات و امکانات این مهم در قالب طرح های مختلف در شهرستانها اجرایی می شود ..

جواد نژادی افزود: بخش قابل توجهی از جاده های استان کرمان در منطقه جنوبی استان قرار گرفته و این امر نشان از اهمیت ارتقا سطح خدمات در این جاده ها دارد که در حوزه نگهداری بیش از2هزارکیلومتر از راهها وظیفه نگهداری آن بر عهده اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان است.

وی از آشکار سازی 89  نقطه پرتصادف جاده های جنوب استان خبر داد و گفت: با ایمن سازی و آشکار سازی این نقاط همچنین ایمنی تردد برای خودروها در این نقاط پر تصادف فراهم شده است .

نژادی بیان کرد:برای دید بهتر رانندگان بیش از 210کیلومتر از جاده های شهرستانهای جنوبی استان خط کشی شده است که با این اقدام به ویژه در شب هنگام و کاهش دید مناطق فاقد خط کشی و خط کشی محو شده دارای دید مناسبی شده است.

نژادی همچنین از اجرای  3کیلومتر گاردریل حفاظ جاده ای در محورهای جنوب استان به ویژه محورهای شریانی خبر داد و گفت: همچنین برای حفاظت بهتر خودروها و جلوگیری از خروج در هنگام خطر بیش از 500متر حفاظ بتنی نیو جرسی و بیش از 70متر اجرای حفاظ بتنی درجا بر روی پلهای حوزه راههای جنوب کرمان اجرا شده است .

وی گفت: بیش از 2800تابلوی اخباری و انتظامی در طول راههای جنوب استان نصب شده است . رئیس اداره ایمنی و حریم اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان بیان کرد:بیش از 2هزار عدد چشم گربه ای ، میله های ترافیکی و بشکه های ترافیکی در سطح حوزه راههای جنوب کرمان نصب شده است .

جواد نژادی با اشاره به وجود 12 تونل در حوزه راههای جنوب کرمان گفت: هر ساله هزینه سنگینی برای نگهداری و ایمنی این تونلها انجام می شود که با توجه به تردد سنگین در این محور و شریانی بودن آن اصلاح سیستم روشنایی و ایمنی لازم در داخل تونلها از دغدغه های اصلی تیمهای فنی  مجموعه ایمنی و حریم است که در مدت 3ماه گذشته در قالب طرح اصلاح و بهسازی سیستم روشنایی کار عملیاتی در 8دستگاه  تونل  انجام شده است که بتوانیم روشنایی و ایمنی این تونلها را حفظ نماییم .

رئیس اداره ایمنی و حریم اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان بیان کرد : برای اجرای این طرح ها در مجموع بیش از 30 میلیارد ریال هزینه شده است .​مشخصات:
نظرات: *