پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی


رسیدگی به پرونده تخلف 10شرکت حمل ونقل عمومی بار و مسافر در کمسیون ماده 11و12راهداری جنوب کرمان

تاریخ انتشار: 1399/02/10

​به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب کرمان ،معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای جنوب استان کرمان با اشاره به فصل اوج حمل و نقل محصولات کشاورزی جنوب استان کرمان گفت: با توجه به پیگیری های صورت گرفته هیچ گونه کمبودی در زمینه تامین ناوگان حمل ونقل بار تا این لحضه وجود ندارد.
مجتبی محمودی در حاشیه این جلسه که با حضور معاون حمل ونقل ، روسای ادارات حقوقی ،کالا، مسافر این اداره کل و همچنین روسای انجمن های صنفی ، شرکت ها و موسسه های حمل بار برگزار شد به تخلفات رسیده به این کمیسیون رسیدگی شد. وی گفت : در این کمیسیون به تخلفات  10شرکت از ۱۰۶ شرکت و موسسه ی حمل و نقل بار رسیدگی شد که عمده تخلف های صورت گرفته صدور بارنامه و کرایه خارج از نرخ مصوب و همچنین عدم رعایت مقررات حمل و نقلی می کردنند از جمله ی این تخلفات صورت گرفته بوده است.

9608285_680.jpg


 محمودی افزود:در این کمیبسیون رأی علیه 10 شرکت متخلف صادر شد که با رای کمیسیون 3 تذکر کتبی َ3 جریمه نقدی ،3حکم برائت و یک شرکت حمل و نقل تعطیل شد. مجتبی محمودی معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای جنوب استان کرمان گفت: شرکت ها و موسسه های حمل بار موظف به صدور بارنامه براساس نرخ کرایه مصوب انجمن های صنفی شرکت ها و موسسات حمل و نقل کالا می باشند. مجتبی محمودی از مردم و رانندگان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف می توانند موارد را به ادارات راهداری و حمل ونقل جاده ای شهرستانها و یا از طریق سامانه 1000141141141 و همچنین شماره تلفن 03443352139 اداره کالا یا مسافر اطلاع دهند تا با توجه به مستندات موجود کارشناسان این حوزه نسبت به بررسی موضوع و در صورت محرز بودن تخلف پرونده شرکت متخلف را به کمیسون ماده  11 و 12  ارجا دهند.
گفتنی است کمیسیون ماده 12 و 11برای رسیدگی به تخلفات شرکت‌ها و مؤسسات حمل و نقل جاده‌ای برون شهری و رانندگان با حضور مدیر کل اداره کل راهداری و حمل و نقل ، معاون حمل و نقل ، روسای ادارات حقوقی، کالا و مسافر ، روسای انجمن صنفی مربوطه تشکیل می‌شود.مشخصات:
نظرات: *