پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی


امکان صدور کارت هوشمند برای وانت‌بارها در جنوب کرمان فراهم شد

تاریخ انتشار: 1398/09/10

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب کرمان،  معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب کرمان گفت:به منظور ساماندهی ناوگان وانت‌بار در این منطقه، امکان صدور کارت هوشمند و بارنامه برای این خودروها فراهم شده است.

مجتبی محمودی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به  الزامی بودن دریافت کارت هوشمند و بارنامه توسط ناوگان وانت بار از سال ۹۴ و اطلاع رسانی‌های صورت گرفته و گذشت زمان مناسب برای تطبیق این ناوگان با ضوابط قانونی، طی هماهنگی لازم با قرارگاه پلیس راه، در سال جاری از تردد وانت‌های حامل بار بدون بارنامه در جاده‌های برون شهری ممانعت خواهد شد.

 وی ادامه داد: مالکان و رانندگان این دسته ناوگان که قصد فعالیت در جاده‌های بین شهری دارند، هر چه سریعتر برای دریافت کارت هوشمند راننده و ناوگان به دفتر پیشخوان امام حسین (ع) جیرفت مراجعه کنند.

معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب کرمان تصریح کرد:  بر اساس تکالیف مقرر در قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و به منظور تسهیل فرآیند صدور بارنامه برای وانت‌بارها و حذف واسطه‌ها در نحوه فعالیت ناوگان وانت‌بار در جاده‌های برون شهری امکان صدور بارنامه توسط شرکت‌های حمل و نقل فرآهم شده است.

وی اظهار داشت: برای رفاه رانندگان وانت‌بار برون شهری به زودی سامانه صدور بارنامه الکترونیکی توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور راه‌اندازی و فعال خواهد شد.

محمودی گفت: ارائه هرگونه خدمات به ناوگان حمل و نقل وانت‌بار، با توجه به پیمایش و صدور بارنامه صورت خواهد گرفت

 مشخصات:
نظرات: *